وزارت امور اقتصاد و دارایی
نهمین کنفرانس بین‌المللی بودجه‌ریزی برمبنای عملکرد

نهمین کنفرانس بین‌المللی بودجه‌ریزی برمبنای عملکرد(PBB) در تاریخ 18 و 19 دی ماه سال جاری با هدف ارائه تجربیات دستگاه‌ها و سازمان‌های موفق و همچنین ارزیابی بودجه‌ریزی بر مبنای عملکرد دستگاه‌های اجرایی با استفاده از «مدل بلوغ بودجه‌ریزی بر مبنای عملکرد» برگزار گردید.

ضرورت برگزاری کنفرانس یادشده اجرای یکی از سیاست‌های کلان ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری است، که دولت را در مواد (7) و (8) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران موظف به استقرار آن در کلیه دستگاه‌های اجرایی کشور نموده است.

در پایان این کنفرانس جناب آقای دکتر اکرمی،معاون محترم نظارت مالی و خزانه‌دار کل کشور، در خصوص نقش وزارت امور اقتصادی و دارایی در استقرار بودجه‌ریزی بر مبنای عملکرد توضیحات مبسوطی را ارائه نمودند. ایشان با بیان عملکرد وزارت امور اقتصادی و دارایی (معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور) از جمله تدوین دستورالعمل‌های حسابداری، دوره‌های آموزشی برای کارکنان و کاربران و همچنین پیاده‌سازی این سیستم در بیشتر سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی افزودند که نسبت به اهداف معین شده، گام‌های مثبت بسیاری برداشته شده است.


 
امتیاز دهی
 
 

تعداد بازديد اين صفحه: 424